Přeskočit na obsah

Flowservice s.r.o.

DINAMIX SMX

Nové míchadlo s bočním vstupem

INOXPA oznamuje uvedení nové řady míchadel DINAMIX SMX s bočním vstupem.

Tento nový produkt představuje důležitou a strategickou změnu v sortimentu míchadel, řídí a rozvíjí modulární koncepci. Jedná se o adaptabilní systém využívající standardní komponenty k výrobě mnoha různých konfigurací, takže není potřeba vyrábět míchadla na míru.

Úspěch konceptu je založen na přizpůsobivosti, citlivosti a účinnosti. Produkty jsou konfigurovány pomocí systému modulů, rozhraní a strukturálních pravidel. Standardizovaná sada dílů může poskytnout konfiguraci míchadla, která splňuje specifické požadavky a potřeby každého zákazníka.

Řada je konfigurována s různými standardizovanými podpěrami a přírubami a výkonem od 0,18 kW do 22 kW.

Míchadla s bočním vstupem jsou nákladově efektivním řešením pro procesní a skladovací nádrže v potravinářském, farmaceutickém a kosmetickém průmyslu. Nejdůležitější aplikace je pro udržování a homogenizaci produktů s nízkou viskozitou, jako je víno, olej, mléko, pivo, alkohol, džusy a nealkoholické nápoje ve velkoobjemových nádržích, jejichž objem dokonce přesahuje 1000 m3.

INOXPA vyvinula tuto řadu s ohledem jak na účinnost, tak na přínos pro naše zákazníky, s konstrukcí, která může nabídnout míchadla s jmenovitým výkonem přizpůsobeným požadavkům každé aplikace, přičemž stále poskytuje podobný průtok poháněný menším výkonem.

Princip činnosti je založen na rotaci vrtule, která vytváří proudění, tlačí produkt směrem ke dnu nádrže a způsobuje, že proudí až k hladině kapaliny podél strany nádrže protilehlé k umístění míchadla.

Míchadlo je instalováno mimo střed v nádrži, aby se vytvořil kruhový průtok. Tím je zajištěna úplná homogenizace produktu.

Kromě dalších technických aspektů produktu a aplikace je při výběru tohoto typu míchadla velmi důležitý úhel náklonu a poloha vzhledem k ose nádrže.

Hlavní vlastnosti:

  • Lucerna z nerezové oceli
  • Převodový pohon s dutou hřídelí a robustnějším uložením
  • Volitelné hygienické provedení
  • Norma EN 1092-1 typ 01 PN 10 příruba
  • Certifikace ATEX
  • Uzavírací systém: tato možnost umožňuje výměnu mechanické ucpávky bez demontáže míchadla z nádrže a když je nádrž plná
  • Mechanická ucpávka se skrytými pružinami
  • Vrtule T16 Gamma: účinnější a všestrannější vrtule s menším absorbovaným výkonem a stejným poháněným průtokem

Máte-li jakékoli dotazy nebo potřebujete více informací, naše technické oddělení vám může poradit a pomoci s výběrem nejvhodnějšího modelu na základě vašich potřeb a požadavků.